10 Απριλίου 2018

Ήττα για Εθνική από τη Βουλγαρία

(*Η φωτογραφία είναι από την CEV)

Την ήττα με 3-2 σετ γνώρισε η Εθνική Ομάδα Παίδων από την αντίστοιχη ομάδα της Βουλγαρίας,στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κάτω των 18 που διεξάγεται στο Zlin της Τσεχίας.
Το πρώτο σετ του αγώνα κέρδισε η Εθνική Ομάδα με 22-25 αλλά η Εθνική Ομάδα Παίδων της Βουλγαρίας κατάφερε να κερδίσει το δεύτερο και τρίτο σετ με 25-19 και 26-24 αντίστοιχα.
Ωστόσο,η ομάδα του Στέφανου Νανά κατάφερε να πάρει το τέταρτο σετ με 22-25 και να στείλει τις δύο ομάδες στο καθοριστικό τάι μπρέικ.
Εκεί, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ,αν και προηγήθηκε στο σκόρ υπέπεσε σε περισσότερα λάθη από την ομάδα της Βουλγαρίας,η οποία κέρδισε με 15-13.

Ο επόμενος αγώνας της Εθνικής με αντίπαλο την Γερμανία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη(11/4) στις 21:00 (ώρα Ελλάδος).

Τα σετ(3-2):22-25,25-19,26-24,22-25,15-13
Διαιτητές: Lot και Evers

Παίκτες:
Βουλγαρία(Ivanov):Valchinov, Karyagin,Zahariev
Dobrev,Albaadzh,Apostolov,Telkiyski,
Hristov,Petrov,Kolev,Yordanov,Georgiev

Ελλάδα(Νανάς):Κουτσόγιαννος ,Χάκκας,Χανδρινος Α., Χανδρινός Σ., Δορδοκίδης, Μποζίδης, Κεσεσίδης,Μούχλιας,Σωνάκης,Σράτος,
Ανδρεόπουλος,Γιαμακίδης

Συντάκτης:Ηλιάνα Τζούφα

Το σύστημα διεξαγωγής της Pre League Ανδρών

Sports News Samos Εγκρίθηκε το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Pre League Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. Αναλυτικά: ...