6 Απριλίου 2018

Ήττα για Ολυμπιακό στη Ραβέννα

(Απο την επίσημη σελίδα του Ολυμπιακού)
Στον πρώτο τελικό του Challenge Cup που διεξήχθη στο Palazzo Mauro de Andre της Ιταλίας, η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού ηττήθηκε με 3-1 σετ (μέσα σε 131 λεπτά)από την ομάδα της Ραβέννα.Το πρώτο σετ του αγώνα κέρδισαν οι γηπεδούχοι με 26-24 ενώ οι Ερυθρόλευκοι κατάφεραν να κερδίσουν το δεύτερο σετ με 23-25 ,εν συνεχεία η Ραβέννα πήρε το τρίτο και τέταρτο σετ με 25-20 και 25-23 αντίστοιχα.

Πλέον,ο Ολυμπιακός στρέφει την προσοχή του στον επαναληπτικό αγώνα με την Ραβέννα ,που θα διεξαχθεί την Τετάρτη(11/4) στο στάδιο Ειρήνης και Φιλίας όπου θα κριθεί ποιά ομάδα θα κατακτήσει το Challenge Cup ανδρών.

Τα σετ(3-1):26-24,23-25,25-20,25-23.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Skudnik και Makowski

Παίκτες:
Ραβέννα(Soli):Buchegger,Marechal,
Diamantini,Georgiev,Gutierrez,Raffaelli,Orduna,Poglajen

Ολυμπιακός(Muñoz):Χριστοφιδέλης,Ζουπάνη,Oivanen, Στιβαχτής,Πετρέας,Στεφάνου,Böhme,Aleksiev,Δαρίδης,
Drzyzga,Rauwerdink

Συντάκτης: Ηλιάνα Τζούφα

Το σύστημα διεξαγωγής της Pre League Ανδρών

Sports News Samos Εγκρίθηκε το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Pre League Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. Αναλυτικά: ...