12 Νοεμβρίου 2018

Βόλεϊ ανδρών: Νίκη του Κέρκη επί του Κοροίβου

Στο γεμάτο από φιλάθλους κλειστό γυμναστήριο Καρλοβάσου η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Κέρκη Μαραθοκάμπου πανηγύρισε την πρώτη εντός έδρας νίκη με 3-0 σετ απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Κοροίβου,το Σάββατο,στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής για την Α2 Εθνική Κατηγορία.
Στο πρώτο σετ,η ομάδα του Κέρκη αν και βρέθηκε για λίγο πίσω στο σκορ,κατάφερε γρηγορα να ισοφαρίσει και να περάσει μπροστά (στο 3-2), έκτοτε παρέμεινε σταθερά μπροστά κερδίζοντας με 25-18.
Στο δεύτερο σετ η ομάδα από τον Μαραθόκαμπο δεν βρήκε αντίσταση απέναντι στην ομάδα του Κόροιβου Αμαλιάδας συνεχίζοντας έτσι την καλή τους εμφάνιση και κατακτώντας το σετ με 25-9.
Στο τρίτο σετ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν για ένα καλύτερο αποτέλεσμα όμως οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και αυτοί που επικράτησαν με 28-26.

Τα σετ(3-0):25-18,25-9,28-26
Διαιτητές: Παπαχατζής-Μούζουλας
ΑΣ Κέρκης (Λαδιανός):Παπακυριάκου, Αλεξίου,Πολυχρονιάδης,Αγγελής, Χατζηνικολάου,Γεωργίου,Κνήτης