2 Ιουνίου 2019

Champions League:Πρωταθλήτρια Ευρώπης η Λίβερπουλ!

Στην δεύτερη συνεχόμενη παρουσία της και μετά από 14 χρόνια από την τελευταία της κατάκτηση στο Champions League ,η ομάδα της Λίβερπουλ κατάφερε για έκτη φορά στην ιστορία της να σηκώσει το βαρύτιμο τρόπαιο της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της «Γηραιάς Ηπείρου»απέναντι στην Τότεναμ.Οι «Κόκκινοι» στον τελικό που διεξήχθη στο Wanda Metropolitano της Μαδρίτης επικράτησαν με 0-2 της Τότεναμ.
Τα γκολ για την ομάδα του Κλοπ έβαλαν στο 2ο λεπτο ο Σαλάχ μετά από το κερδισμένο πέναλτι του Μανέ σε χέρι του Σισοκό , μόλις 22 δευτερόλεπτα από την έναρξη του αγώνα.Το δεύτερο γκολ που «κλείδωσε» και την νίκη έβαλε στο 87ο λεπτο ο Οριγκίν.
Photo Credits:UEFA

Το σύστημα διεξαγωγής της Pre League Ανδρών

Sports News Samos Εγκρίθηκε το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Pre League Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. Αναλυτικά: ...