30 Σεπτεμβρίου 2019

Βόλεϊ Ανδρών:Ο Πανερυθραϊκός νικητής του 26ου Τουρνουά "Στέλιος Καλαϊτζής"

Η ομάδα βόλεϊ του Πανερυθραϊκού κατέκτησε το 26ο τουρνουά "Στέλιος Καλαϊτζής"που διεξήχθη αυτό το σαββατοκύριακο στην Νέα Ερυθραία.Στον τελικό η ομάδα του Μιχάλη Χατζηπέρρου κέρδισε με 3-1 σετ τον Κέρκη Μαραθοκάμπου, αφήνοντας τον στην δεύτερη θέση.

Στο τέλος του αγώνα βραβεύθηκαν οι καλύτεροι παίκτες του τουρνουά με τον Νίκο Κρέτση απο τον Πανερυθραϊκό να αναδεικνύεται ως ο πολυτιμότερος παίκτης του τουρνουά αλλά και καλύτερος πασαδόρος.Ο Θοδωρής Πλεμμένος από την οικοδέσποινα ομάδα αναδείχθηκε καλύτερο λίμπερο και καλύτερος επιθετικός αναδείχθηκε ο Βασίλης Μανδηλάρης από τον Κέρκη Μαραθοκάμπου.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι η Καλαμάτα 80 επικράτησε με 3-2 σετ της Πετρούπολης, κερδίζοντας έτσι την τρίτη θέση στο τουρνουά.

Η κατάταξη:
1η θέση :ΑΣ Πανερυθραϊκός
2η θέση:ΑΣ Κέρκης
3η θέση: Καλαμάτα 80
4η θέση:ΓΣ Πετρούπολη

Το σύστημα διεξαγωγής της Pre League Ανδρών

Sports News Samos Εγκρίθηκε το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Pre League Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. Αναλυτικά: ...