9 Μαρτίου 2020

Βόλεϊ Ανδρών:Νίκη του Κέρκη Μαραθοκάμπου επί του Πανιωνίου

Με 3-1 σετ κέρδισε ο Κέρκης Μαραθοκάμπου την ομάδα βόλεϊ του Πανιωνίου, το Σάββατο,στο γεμάτο από φιλάθλους κλειστό γυμναστήριο Βαθέος.Ο αγώνας διεξήχθη στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών.

Στο πρώτο σετ οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, στο 13-12,όπου ο Κέρκης πέρασε μπροστά με  μικρή διαφορά την οποία κράτησε μέχρι τέλους, κερδίζοντας με 25-21 την ομάδα του Πανιωνίου.

Στο δεύτερο σετ,οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και παρέμειναν μπροστά καθ'όλη την διάρκεια του, φτάνοντας στην νίκη με 25-15.

Στο τρίτο σετ η ομάδα της Σάμου,αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ,κατάφερε να ισοφαρίσει (σε 11-11) και να περάσει μπροστά μέχρι το 15-16 που πήραν το προβάδισμα και πάλι οι «Κυανέρυθροι».Στην συνέχεια του σετ, ο Κέρκης Μαραθοκάμπου ισοφάρισε (σε 24-24) και πάλι τους φιλοξενούμενους, ωστόσο εκείνοι ήταν αυτοί που κέρδισαν με 26-24 και έκαναν το 1-2 στην σειρά των σετ.

Στο τελευταίο και συναρπαστικό σετ του παιχνιδιού, υπήρξαν διακυμάνσεις στο σκορ μεταξύ των δύο ομάδων,με τον Κέρκη να κερδίζει στο τέλος με 28-26, παραμένοντας έτσι "ζωντανός" στην μάχη για την 5η θέση του Α' ομίλου.

Τα σετ(3-1):25 - 21 ,25 - 15 ,24 - 26,28 - 26
Διαιτητές:Παπαστάμος- Καραδημητρίου

Κέρκης Μαραθοκάμπου (Ψάρρας):Αλεξάκης