5 Απριλίου 2021

ΑΕΚ: Προς την πόρτα της εξόδου ο Μανόλο Χιμένεθ

Μειώνονται οι πιθανότητες παραμονής του Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο της ΑΕΚ, μετά τη συντριβή 5-1 από τον Ολυμπιακό. Μέχρι στιγμής δεν έχει ξεκαθαρίσει αν ο Ισπανός τεχνικός θα καθίσει στον πάγκο της ομάδας στο επικείμενο ματς του κυπέλλου Ελλάδος, με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ. Η διοίκηση της Ένωσης θα μελετήσει όλα τα δεδομένα και θα λάβει την οριστική της απόφαση, εντός της ημέρας. Δεν πρέπει να αποκλειστεί το ενδεχόμενο να καθίσει στον πάγκο των “κιτρινόμαυρων” ο Ανδαλουσιανός τεχνικός στη συγκεκριμένη αναμέτρηση και το αποτέλεσμα να κρίνει το μέλλον του έως το τέλος των play off. Σε περίπτωση ήττας, θα αποτελέσει άμεσα παρελθόν, ενώ αν καταφέρει να πάρει τη νίκη, θα πάρει “παράταση ζωής”, μέχρι το τέλος τη ρεβάνς της Τούμπας.

Πηγή: Novasports.gr

Το σύστημα διεξαγωγής της Pre League Ανδρών

Sports News Samos Εγκρίθηκε το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Pre League Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. Αναλυτικά: ...