10 Οκτωβρίου 2021

Ποδόσφαιρο Σάλας: Νίκη της Σάμος Futsal κόντρα στην Ταραχή

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Κατηγορίας του ποδοσφαίρου σάλας η Σάμος Futsal.

Η ομάδα της Σάμου κέρδισε, στον εντός έδρας αγώνα, με 3-2 την Ταραχή Μεταμόρφωσης, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του Α' ομίλου της Futsal League.

Στο 4' του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Τάτση (1-0) και 3' αργότερα η Ταραχή Μεταμόρφωσης ισοφάρισε σε 1-1 με το γκολ του Γιαννίση. Η ομάδα του Θοδωρή Μιχαλοπούλου πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 11' με το γκολ του Δημητρίου, κάνοντας το 2-1, για να έρθει στο 14' του αγώνα ο Καρπέτας να ισοφαρίσει σε 2-2 για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δημητρίου με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 για την ομάδα της Σάμου.

Με το Ρέθυμνο Futsal ο επόμενος εκτός έδρας αγώνας για την Σάμος Futsal,στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Διαιτητές:Ριγλη - Σκουδριανος

Σάμος Futsal (Μιχαλόπουλος): Τάτσης, Δαγκλής, Τσέτσος, Κανιας, Γυμνόπουλος, Δημητρίου,Διομης, Ζαχαριόγλου, Χάρακας, Τζουραμάνης

Ταραχή Μεταμόρφωσης (Γκουγκουλίτσης): Κωστουρος, Γιαννίσης, Καρπέτας,Τσίτος, Χούπας , Νάκης

Ρεπορτάζ:Ηλιάνα Τζούφα

Το σύστημα διεξαγωγής της Pre League Ανδρών

Sports News Samos Εγκρίθηκε το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Pre League Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. Αναλυτικά: ...