11 Μαΐου 2022

Μπαράζ Ενώσεων: Ήττα για την ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού με 0-5

*Φωτογραφία Αρχείου

Με ο-5 ηττήθηκε η Α.Ε Βαθύλλου-Πανσαμιακού απο την Ελλάς Σύρου στο γήπεδο Σάμου, στο πλαίσιο της 2η αγωνιστικής του 8ου ομίλου των μπαράζ (πρωταθλητών ΕΠΣ)  ανόδου στην Γ Εθνική.

Στο 11ο λεπτό η ομάδα της ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού έφτασε πολύ κοντά στην επίτευξη ενός τέρματος, ωστόσο 2' αργότερα ο  Ραμπαβίλας της Ελλάς Σύρου, κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο  Μπούνας κάνοντας το 0-1.

Στο 24' οι φιλοξενούμενοι με τον Μανουδάκη διπλασίασαν τα τέρματα τους και στο 38' με τον Περιάλη έκαναν το 0-3, δύο λεπτά αργότερα ο Παυλόπουλος έκανε το 0-4.

Στην συνέχεια υπήρξαν χαμένες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, όπως το σουτ του Γιαννούλη (78') το οποίο σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα της Ελλάς Σύρου.

Στο 90΄ ο Σαμανίδης διαμόρφωσε το τελικό 0-5 για την Ελλάς Σύρου.

Ο επόμενος αγώνας της ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού θα είναι εκτός έδρας με τον Άρη Πετρούπολης.

Διαιτητής: Αλαμπογιάννης

Βοηθοί: Φλεμπογιάννης, Λαμπροπούλου

Α.Ε Βαθύλλου-Πανσαμιακού: Μαρίνος, Πασχάλης, Μπρομπότης, Χατζηπαναγιώτης, Παπαχρήστου, Ακούλλι, Θύμιος (Σταματόπουλος 80΄), Σίδερης, Χατζηπαναγιώτης Π, Γιαννούλης, Ρουσάν

Ελλάς Σύρου: Παπαδόπουλος, Λαλάς (Σαμανίδης 64΄), Κολλιάκος, Οικονομόπουλος, Αργυρός (Μπαλόπητας 55΄), Μανουδάκης, Μπούνας, Σαββίδης (Συριανός 40΄), Παυλόπουλος (Πρίντεζης 64΄), Ραμπαβίλας (Μάιπας 46΄), Περιάλης

Το σύστημα διεξαγωγής της Pre League Ανδρών

Sports News Samos Εγκρίθηκε το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Pre League Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. Αναλυτικά: ...