12 Απριλίου 2018

Ήττα της Εθνικής από την Γερμανία

(Η φωτογραφία είναι από την CEV)

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της γνώρισε η Εθνική Ομάδα Παίδων από την Γερμανία,στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του Α' ομίλου για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κάτω των 18,που διεξάγεται στο Zlin της Τσεχίας και στο Púchov της Σλοβακίας.
Το πρώτο σετ του αγώνα κέρδισαν οι Γερμανοί με 25-19,ενώ η Εθνική Ομάδα κατάφερε να επικρατήσει στο δεύτερο και τρίτο σετ με 25-21 και 25-17 αντίστοιχα.Ωστόσο η Εθνική Ομάδα της Γερμανίας κατάφερε να πάρει το τέταρτο σετ με 25-19 και να οδηγήσει τις δύο ομάδες στο τάι μπρέικ ,το οποίο κέρδισε με 15-5 μέσα σε 13 λεπτά.
Στα αλλά παιχνίδια του ίδιου ομίλου η Βουλγαρία επικράτησε με 3-0 σετ της Λευκορωσίας και η Τουρκία κέρδισε με 3-1 την Τσεχία.
Στον Β'ομιλο που διεξάγεται στο Púchov της Σλοβακίας,η Ρωσία επικράτησε με 3-0 της Ουκρανίας,το Βέλγιο κέρδισε με 3-0 την Σλοβακία και η Ιταλια με 3-0 την Γαλλία.

Ο επόμενος αγώνας της Εθνικής Ομάδας απέναντι στην Λευκορωσία, θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη(12/4).

Συντάκτης:Ηλιάνα Τζούφα.

Το σύστημα διεξαγωγής της Pre League Ανδρών

Sports News Samos Εγκρίθηκε το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Pre League Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. Αναλυτικά: ...