29 Ιουνίου 2018

Βόλεϊ Νεανίδων:Ήττα για την Εθνική στον πρώτο αγώνα

Στο κατάμεστο από φιλάθλους δημοτικό κλειστό γυμναστήριο Βαθέως της Σάμου, η Εθνική Ομάδα βόλεϊ ηττήθηκε με 3-0 σετ από την αντίστοιχη ομάδα της Σλοβακίας για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νεανίδων Κ.19.
Στο πρώτο σετ η Εθνική Ομάδα προηγήθηκε αλλά οι Νεάνιδες της Σλοβακίας κατάφεραν γρήγορα να ισοφαρίσουν(σε 12-12)και να περάσουν μπροστά στο σκόρ ,το οποίο κράτησαν μέχρι τέλους κατακτώντας έτσι το πρώτο σετ με 25-15

Στο δεύτερο σετ,το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κατάφερε να πάρει τον πρώτο πόντο του αγώνα και να  προηγηθεί για λίγο στο σκόρ (με 1-0) όμως δεν μπόρεσε να  καταφέρει κάτι καλύτερο στη συνέχεια του παιχνιδιού ,με την φιλοξενούμενη Σλοβακία να κερδίζει το σετ με 25-16
Στο τρίτο σετ του αγώνα η ομάδα του Νίκου Μπουτσορή αντιστάθηκε και έδειξε ότι μπορεί να τα καταφέρει μετα την ισοφάριση(σε 20-20),όμως η Εθνική Ομάδα της Σλοβακίας κατάφερε να πάρει και το τρίτο σετ με 25-23.
Ο επόμενος αγώνας της Εθνικής Ομάδας με αντίπαλο την Σλοβενία θα πραγματοποιηθεί σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο Βαθεως στις 20:30.

Τα σετ (0-3):15-25,16-25,23-25

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Stoyanov Kiril και Galic Mirjana

Παίκτριες:
Ελλάδα(Μπουτσορής):Τζιαρλή,Καλαπόδα, Ζωΐδου, Αλεξάκου, Μπακοδήμου, Κυπαρίσση,Κόττα,Χούντα, Καθάριου , Φλιάκου, Χαριτωνίδη.

Το σύστημα διεξαγωγής της Pre League Ανδρών

Sports News Samos Εγκρίθηκε το σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Pre League Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022. Αναλυτικά: ...